Afryka wystawaWarto obejrzeć wystawę fotograficzną „Misja” w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu. Jej organizatorem jest Gdański Ośrodek Ruchu „Maitri”, a autorem zdjęć jest Łukasz Sokół, fotograf i wolontariusz placówek misyjnych.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 14 listopada 2019 r., o godz.17:00 w budynku Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25 w Elblągu. Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się więcej o programie „Adopcja serca”. O tym, jak można pomóc dzieciom z Afryki opowie Tadeusz Makulski, działacz społeczny, podróżnik, koordynator programu Adopcja Serca Ruchu „Maitri”.

Serdecznie zapraszamy

Afryka to najbardziej okaleczony kontynent we współczesnym świecie. W świadomości zachodnich społeczeństw zwykle kojarzona jako miejsce pogrążone w biedzie, cierpieniu, wojnach, objęte pomocą dużych organizacji międzynarodowych i gwiazd show-biznesu. Poza blaskiem fleszy opiekę nad lokalnymi społecznościami sprawują misjonarze. Ich działalność ma charakter pracy u podstaw i wbrew powszechnej opinii nie polega na poszerzaniu terytorium Kościoła.

Misjonarze na co dzień żyją z lokalną ludnością, stąd najlepiej znają jej prawdziwe problemy, ale też potrzeby. Budują ośrodki zdrowia i szkoły. Dzięki wsparciu między innymi ruchu „Maitri” prowadzą centra dożywiania, koordynują programy edukacyjne i zdrowotne, zajmują się sierotami, ofiarami wojen i chorymi na AIDS. Poprzez program Adopcji dzieci na odległość, który polega na wspieraniu konkretnych dzieci z najuboższych rodzin, stwarzają dla nich szanse na edukację i wychowanie. Ich pomoc jest bezwarunkowa, nastawiona na niesienie ludziom dobra i przywrócenie godności życia.

Autorem zdjęć, które będzie można oglądać w Bibliotece Pedagogicznej jest Łukasz Sokół, fotograf, wolontariusz Ruchu „Maitri”. Fotografie zostały wykonane w krajach Afryki subsaharyjskiej w trakcie pobytu na placówkach misyjnych.

Wystawie będą towarzyszyły zajęcia dla uczniów i warsztaty dla nauczycieli, które tego dnia odbędą się w bibliotece. Szczegółowe informacje o zapisach można znaleźć na stronie internetowej www.wmbp.edu.pl.

Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl.

Autorem zdjęcia, które jest ilustracją do tekstu jest Tadeusz Makulski.