Infografika promująca szkolenia dla nauczycieli

Jesteś nauczycielem i chcesz wzbogacić swój warsztat pracy? Weź udział w bezpłatnych formach doskonalenia, które będą realizowane we wrześniu 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Zapisz się koniecznie!

Oto co przygotowaliśmy:

Formy stacjonarne

  • Co w trawie piszczy, szumi i bzyczy?

Adresat: nauczyciele wychowania przedszkolnego, nauczyciele I etapu edukacyjnego, nauczyciele bibliotekarze
Prowadzący:
Magdalena Kobylińska, Monika Kobylińska
Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/Fe7UuJuN58sKPuKh8
Termin:
29 września (środa) w godz. od 16:00 do 18:15
Miejsce:
sala konferencyjna (III piętro)
Uczestnik warsztatów:
poznaje książki przyrodnicze o owadach i sposoby ich wykorzystania w czasie lekcji (gry edukacyjne, DIY, elementy plastyczne).
Limit miejsc:
12 osób

Formy zdalne (Google Meet)

  • Moje pierwsze Genial.ly

Adresat: nauczyciele różnych przedmiotów i etapów edukacyjnych, którzy chcą poznać aplikację Genial.ly (osoby początkujące)
Prowadzący:
Aleksandra Olbryś
Formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/QrdKzPKxUQr9aoD8A
Termin:
28 września (wtorek) w godz. od 15:30 do 17:45
Miejsce:
Google Meet
Uczestnik warsztatów:
poznaje najważniejsze funkcje, które są dostępne w Genial.ly oraz możliwości, jakie dają. Edytuje gotowy szablon i tworzy własne prezentacje.
Limit miejsc:
20 osób

Zgłoszenia na warsztaty stacjonarne i zdalne (Google Meet) są przyjmowane tylko poprzez formularze zgłoszeniowe. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się do udziału. Decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału Uczestnicy zostają poinformowani mailowo lub telefonicznie przez prowadzącego.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na stacjonarnych formach doskonalenia nauczycieli organizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu.

Formy zdalne (Moodle)

  • Nauka-Zabawa-Rozwój. Educandy

Adresat: nauczyciele różnych przedmiotów i etapów edukacyjnych, nauczyciele bibliotekarze
Prowadzący: Anna Szeląg
Rozpoczęcie: 27 września Zakończenie: 4 października
Czas: 6 godz.
Miejsce: platforma e-learningowa Moodle (moodle.wmbp.edu.pl)
Zapisy prowadzone są bezpośrednio na platformie do dnia rozpoczęcia kurs lub do wyczerpania miejsc
Limit miejsc: 20 osób
Uczestnik kursu: obsługuje platformę Educandy; korzysta z materiałów opracowanych przez innych jej użytkowników; tworzy, modyfikuje i udostępnia interaktywne ćwiczenia.

  • Picture i Book – co z tego wyniknie?

Adresat: nauczyciele bibliotekarze, nauczyciele zainteresowani tematyką współczesnej książki obrazkowej
Prowadzący: Magdalena Kobylińska
Rozpoczęcie: 27 września Zakończenie: 5 października
Czas: 10 godz.
Miejsce: platforma e-learningowa Moodle (moodle.wmbp.edu.pl)
Zapisy prowadzone są bezpośrednio na platformie do dnia rozpoczęcia kurs lub do wyczerpania miejsc
Limit miejsc: 20 osób
Uczestnik kursu: poznaje edukacyjne zastosowania książki obrazkowej, tworzy bazę książek obrazkowych z pytaniami otwierającymi.

Uczestnicy kursów e-learningowych na platformie Moodle, po spełnieniu warunków zaliczenia, mogą otrzymać potwierdzenie.
Szczegółowe informacje nt. poszczególnych kursów e-learningowych znajdują się na stronie Biblioteki (www.wmbp.edu.pl) w dziale Szkolenia.

Infografika z zasadami bezpieczeństwa podcza stacjonarnych form doskonalenia

Infografika promująca szkolenie

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia "Zdalnie i stacjonarnie – nowe technologie w pracy nauczyciela" zdominuje Genial.ly, popularna platforma do opracowania wizualnych i interaktywnych materiałów dydaktycznych. Tym razem skoncentrujemy się na tworzeniu gier edukacyjnych, które świetnie sprawdzą się na przedwakacyjnych lekcjach, niezależnie od przedmiotu.

Fanów gier pamięciowych z pewnością zainteresuje memory. Nie od dziś wiadomo, że tego typu aktywności są świetnym treningiem dla naszego mózgu. Uczniowie poprzez zabawę ćwiczą pamięć, koncentrację i… cierpliwość. W pierwszej części naszego spotkania stworzysz interaktywną wersję memory w Genial.ly, którą wykorzystasz na lekcji powtórzeniowej lub jako atrakcyjny przerywnik podczas zajęć.

Drugą część spotkania poświęcimy na stworzenie gry edukacyjnej typu labirynt (Sequence Maze). Jak nietrudno się domyślić, polega ona na opuszczeniu labiryntu. Aby to zrobić, trzeba oczywiście znaleźć właściwą drogę. W przypadku naszej gry, wyboru drogi dokonujemy rozwiązując ukryte na planszy zadania/zagadki. Każde poprawnie wykonane zadanie, czy rozwiązana zagadka, premiowane jest literą. Zebrane litery utworzą hasło, umożliwiające otwarcie kłódki i opuszczenie labiryntu. Taka gra to pomysł na nietuzinkowy sposób wspierania uczniów w powtarzaniu i utrwalaniu wybranych partii materiału.

Na spotkanie zapraszamy we wtorek 8 czerwca 2021 r. w godz. od 15:00 do 18:00. Będzie ono realizowane z wykorzystaniem Google Meet.

W programie spotkania:

  • "Jak przygotować grę edukacyjną typu memory" - Aleksandra Olbryś (WMBP w Elblągu)
  • "Jak przygotować grę edukacyjną typu labirynt" - Anna Szeląg (WM ODN w Elblągu)

Sieć współpracy i samokształcenia została zorganizowana i jest prowadzona przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu.

Udział w spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny na spotkanie

Serdecznie zapraszamy

 

Infografika promująca szkolenie

 

Zapraszamy na szkolenie online, na którym dowiesz się jak stworzyć Dobble w Genial.ly. W przystępny sposób wytłumaczymy tajniki tej genialnej aplikacji, a Ty w kilka minut stworzysz własną wersję tej popularnej gry.

Dobble znają wszyscy fani gier planszowych. Zasada jest prosta: jak najszybciej znajdź taki sam symbol na dwóch kartach. Gracze muszą wykazać się refleksem i spostrzegawczością. Teraz dzięki aplikacji Genial.ly stworzysz interaktywną wersję Dobble na komputer lub tablet, którą wykorzystasz na lekcji.

Jeśli jeszcze przed wakacjami chcesz zaskoczyć czymś swoich uczniów, weź udział w naszym szkoleniu. Nieważne jakiego uczysz przedmiotu i w jakim wieku są Twoi uczniowie. Gwarantujemy, że ta propozycja przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym dzieciom.

Spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem Google Meet w poniedziałek, 17 maja o godz. 15.30. Zapisy przez formularz: https://forms.gle/cEScv129gDVJhgAYA

Uwaga: Wymagane jest wcześniejsze założenie konta w aplikacji Genial.ly.

Grafika promująca szkolenie

 

Tworzenie charakterystyki postaci może sprawiać uczniom pewne trudności. Jeśli chcesz ułatwić im to zadanie, skorzystaj ze szkolenia na którym pokażemy nieszablonowe metody pracy z tekstem.

Pierwszym krokiem do napisania dobrej charakterystyki jest oczywiście zebranie jak największej liczby informacji na temat opisywanej osoby. Zamiast tradycyjnych notatek w zeszycie, warto zaproponować uczniom metodę rodem z gier planszowych. Za pomocą aplikacji i specjalnych generatorów mogą stworzyć karty postaci, które pomogą im uporządkować wiadomości o bohaterze i przygotują do napisania charakterystyki.

Karty postaci świetnie sprawdzą się również przy powtórce treści lektur przed egzaminem ósmoklasisty lub maturą. W ten sposób pomożesz uczniom utrwalić wiadomości i podniesiesz ich zaangażowanie na lekcji.  

Podczas naszego szkolenia poznasz narzędzia do tworzenia kart postaci i dowiesz się, jak wykorzystać je w zdalnej edukacji. Szkolenie jest adresowane do nauczycieli języka polskiego klas 4-8 i wyższych etapów edukacyjnych.

Spotkanie odbędzie się z wykorzystaniem Google Meet w poniedziałek, 10 maja o godz. 15.30. Zapisy przez formularz: https://forms.gle/wNT3gbB4iBWq2XZC7

Infografika promująca szkolenie

Jeśli szukasz narzędzi TIK do tworzenia komiksów, przyjmij zaproszenie na szkolenie pt. "Jak wykorzystać narzędzia TIK do tworzenia komiksów w edukacji zdalnej?". Będzie ono realizowane z wykorzystaniem Google Meet 19 kwietnia 2021 (poniedziałek) w godz. od 15:30 do 17:45.

Podczas szkolenia poznasz przykładowe narzędzia do tworzenia komiksów (Toonytool i Make Beliefs Comix) oraz sposoby ich wykorzystania podczas realizacji edukacji zdalnej.

Na szkolenie zapraszamy nauczycieli różnych przedmiotów i etapów edukacyjnych.

Formularz rejestracyjny na szkolenie