Infografika promująca szkolenie

Ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia "Zdalnie i stacjonarnie – nowe technologie w pracy nauczyciela" zdominuje Genial.ly, popularna platforma do opracowania wizualnych i interaktywnych materiałów dydaktycznych. Tym razem skoncentrujemy się na tworzeniu gier edukacyjnych, które świetnie sprawdzą się na przedwakacyjnych lekcjach, niezależnie od przedmiotu.

Fanów gier pamięciowych z pewnością zainteresuje memory. Nie od dziś wiadomo, że tego typu aktywności są świetnym treningiem dla naszego mózgu. Uczniowie poprzez zabawę ćwiczą pamięć, koncentrację i… cierpliwość. W pierwszej części naszego spotkania stworzysz interaktywną wersję memory w Genial.ly, którą wykorzystasz na lekcji powtórzeniowej lub jako atrakcyjny przerywnik podczas zajęć.

Drugą część spotkania poświęcimy na stworzenie gry edukacyjnej typu labirynt (Sequence Maze). Jak nietrudno się domyślić, polega ona na opuszczeniu labiryntu. Aby to zrobić, trzeba oczywiście znaleźć właściwą drogę. W przypadku naszej gry, wyboru drogi dokonujemy rozwiązując ukryte na planszy zadania/zagadki. Każde poprawnie wykonane zadanie, czy rozwiązana zagadka, premiowane jest literą. Zebrane litery utworzą hasło, umożliwiające otwarcie kłódki i opuszczenie labiryntu. Taka gra to pomysł na nietuzinkowy sposób wspierania uczniów w powtarzaniu i utrwalaniu wybranych partii materiału.

Na spotkanie zapraszamy we wtorek 8 czerwca 2021 r. w godz. od 15:00 do 18:00. Będzie ono realizowane z wykorzystaniem Google Meet.

W programie spotkania:

  • "Jak przygotować grę edukacyjną typu memory" - Aleksandra Olbryś (WMBP w Elblągu)
  • "Jak przygotować grę edukacyjną typu labirynt" - Anna Szeląg (WM ODN w Elblągu)

Sieć współpracy i samokształcenia została zorganizowana i jest prowadzona przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu.

Udział w spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny na spotkanie

Serdecznie zapraszamy