Infografika promująca spotkanie

 

Rozpoczynamy drugi rok pracy sieci współpracy i samokształcenia „Zdalnie i stacjonarnie – nowe technologie w pracy nauczyciela” adresowanej do nauczycieli przedmiotów nieinformatycznych z różnych etapów edukacyjnych.

Będzie ona miejscem prezentacji efektywnego wykorzystania nowych technologii w edukacji, wymiany doświadczeń i pomysłów na rozwiązywanie napotykanych trudności. Postaramy się wypracować sposoby zastosowania TIK w procesie budowania pozytywnego klimatu szkoły.

Podczas pierwszego spotkania sieci skoncentrujemy się na narzędziach umożliwiających wykorzystanie podczas lekcji elementów grywalizacji.

W pierwszej części zaprezentujemy aplikację dedykowaną do tworzenia gier dydaktycznych – Baamboozle. To narzędzie z dużym potencjałem edukacyjnym do wykorzystania podczas zajęć w formie rozgrywki grupowej lub indywidualnie przez uczniów w ramach powtarzania i utrwalania. Sprawdzi się podczas lekcji powtórzeniowych, klasowych konkursów, jak i „rozgrzewek” rozpoczynających zajęcia.

Drugą część spotkania poświęcimy tradycyjnym grom planszowym. Jest to temat bliski współczesnym uczniom, dlatego niewątpliwie warto wiedzieć jakie planszówki można włączyć do nauczycielskiego „arsenału” środków dydaktycznych. Pokażemy kilka pomysłów w wersji zarówno analogowej, jak i cyfrowej, które urozmaicą Twoje lekcje i zwiększą motywację uczniów.

Na spotkanie zapraszamy we wtorek 19 października 2021 r. w godz. od 15:00 do 18:00. Będzie ono realizowane z wykorzystaniem Google Meet.

W programie spotkania:

  • "G-rywalizujemy z Baamboozle" - Anna Szeląg (WM ODN w Elblągu)
  • "Lekcja z planszówką" - Aleksandra Olbryś (WMBP w Elblągu)

Sieć współpracy i samokształcenia została zorganizowana i jest prowadzona przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu i Warmińsko-Mazurską Bibliotekę Pedagogiczną w Elblągu.

Udział w spotkaniach sieci współpracy i samokształcenia jest bezpłatny.

Formularz rejestracyjny na spotkanie

Serdecznie zapraszamy